Latvijas skolas soma

"ZINĀTNES UN MĀKSLAS KRUSTPUNKTI"


Tāds nosaukums ir Zinātnes teātra „Laboratorium.lv” izrādēm-nodarbībām, kuras programmas „Latvijas skolas soma” ietvaros norisinājās mūsu skolā 23.septembrī. Mūsu izglītojamajiem tika atklātas kino un teātra aizkulisēs, lai bērni saprastu, kā rodas īstā māksla.

Klātienes interaktīvo pasākumu laikā 1.-5. un 7.-8. klašu skolēni ieraudzīja, kā mūsdienās zinātne palīdz veidot filmas un teātra izrādes. Par pamatu ņemot Latvijas filmu “Dvēseļu putenis”, tika parādīts, kas nepieciešams, lai radītu ticamus efektus un pēc iespējas precīzāk attēlotu filmā redzamos notikumus.

Skolēni uzzināja, kā gatavo mākslīgās asinis un mākslīgo ādu, brūces un zilumus, kā arī mākslīgo sniegu, un pat speciālus degošos šķidrumus, pateicoties kuriem kaskadieri kadrā deg, bet neizdeg.

Skolēni ar lielu prieku iesaistījās efektu demonstrējumos un iejutās aktieru lomās, kuriem tika uzklāts profesionālais grims.

Aizraujoši un emocionāli atklājot bērniem slepenas zināšanas par dažādiem  specefektiem, aktieri-zinātnieki uzsvēra, ka tas viss nebūtu īstenojams bez ļoti precīziem aprēķiniem un specifiskām zināšanām.  

Neviens skolēns un arī skolotājs nebija vienaldzīgs, vērojot un iesaistoties šajās nodarbībās. Savas atziņas skolēni atspoguļoja refleksijas aptaujas darba lapās, kā arī zīmējumos.

Dažu bērnu komentāri:

  • Anita, 10 gadi: „Rādot mākslu, cilvēki vienmēr uzzina kaut ko jaunu”.
  • Anna, 9 gadi: „Cilvēkiem, kas filmē kino, ļoti labi jāzina fizika, ķīmija un anatomija, lai viss būtu kā dzīvē”.
  • Ignatijs, 10 gadi: „Profesionālais grims ir īsta māksla, un tā top ar zinātnes palīdzību”.

Sagatavoja:
L. Kondrašova-Lutinska