Latvijas skolas soma

„KINO MŪZIKAS VĒSTURE”

2021.gada 12. aprīlī un 14. aprīlī mūsu skolas pirmo klašu izglītojamajiem bija iespēja attālināti iesaistīties audiovizuālās koncertlekcijās "Kino mūzikas vēsture". Šīs nodarbības novadīja divi profesionāli mūziķi – Mikus Abaroniņš un mūsu skolā jau labi pazīstama Arta Abaroniņa. Pasākums notika pateicoties kultūrizglītības programmai "Latvijas skolas soma".  Abi mūziķi lieliski un interesanti pastāstīja par kino mūzikas vēsturi, sākot no pirmajām mēmā kino filmām līdz mūsdienu kases grāvējiem.

Atraktīvajā nodarbībā skolēni uzzināja, kā ir radies kino un kā mūzika ir palīdzējusi šim žanram attīstīties. Koncertlekcijā skanēja populārākās kinofilmu melodijas.

Pirms pasākuma skolēniem tika novadīta ievadnodarbība, kurā skolēniem tikai piedāvāts noklausīties  dažus pazīstamākos kino mūzikas skaņdarbu fragmentus no viņiem zināmām multfilmām un filmām, kuras pēc tam bija jāuzmin, piemēram, „Ledus sirds”, „Madagaskara”, „Karību jūras pirāti”, „Maša un Lācis” u.c. Skolēni ļoti labi tika galā ar šo uzdevumu. Pārrunu laikā bērni secināja, ka kino vairākas melodijas ieiet vēsturē.

Skolēniem patika piedāvātā koncertlekcija. Skolēni atzina tādus interesantus faktus kā pirmās filmas bija vien pāris minūšu garas un mēmās, bet muzikālo pavadījumu spēlēja uz klavierēm. No piedāvātajiem muzikālajiem skaņdarbiem bērniem vairāk pazīstami bija tieši multfilmu melodijas, kas viņu vecumposmam ir vairāk interesējošas un arī atbilstošas.

Pēc koncertlekcijas, nākamajā klases stundā, tika organizēta refleksijas nodarbība, kurā  bērni izrunāja savas emocijas un iespaidus pēc koncertlekcijas. Patstāvīgi darbojoties, iedvesmojoties, skolēni sagatavoja zīmējumus „Mana vismīļākā filma vai multfilma".