Latvijas skolas soma

MŪSU SKOLĀ AR MŪSU MAESTRO

Februārī, divu nedēļu laikā, pateicoties programmai „Latvijas skolas soma” Daugavpils 9.vidusskolas visi izglītojāmie izmantoja iespēju attālināti iesaistīties koncertlekcijā „Mūsu Maestro. Raimonds Pauls”.

2.B klases skolēnu zīmējumi > > >

Raimonda Paula 85 gadu jubilejai veltītu koncertlekciju novādīja Jānis Ķirsis un Rūta  Dūduma-Ķirse. Skolēni tika aicināti attālināti apmeklēt Maestro darba vietu – mūzikas studiju, nosklausīties viņa mūziku, intervijas laikā uzzināt, kas viņam garšo brokastīs un pat iepazīties ar viņa bērnības fotogrāfijām.

Pirms pasākuma audzināšanas stundu laikā skolēniem tika novadīta ievadnodarbība, kurā skolēni aktualizēja savas zināšanas par  Raimonda Paula daiļrādes nozīmi Latvijas kultūrvidē.

1.– 9.klašu skolēni koncetlekciju baudīja mūzikas stundu laikā, bet vidusskolēniem šīs pasakums tika integrēts kulturoloģijas un audzināšanas stundās.

Pēc koncertlekcijas tika organizēta refleksijas nodarbība, kurā  tika pārrunāti skolēnu iespaidi, jauna apgūta informācija, emocijas. Patstāvīgi darbojoties, jaunāko klašu skolēni sagatavoja zīmējumus, kuros var atpazīt Raimonda Paula dziesmas. Savukārt, 5. – 12. klašu skolēniem pasākuma organizatori sagatavoja darba lapu ar jautājumiem par koncertlekcijā redzēto. Strādājot ar šo darba lapu, jaunieši secināja, ka viņi zina dzejniekus, ar kuriem Pauls ir sadarbojes, komponistus, no kuriem Maestro ir iedvesmojes, Paula dziesmas, nozīmīgus faktus par R.Paula daiļradi. 

12.klases izglītojāmie dalas ar saviem iespaidiem: 

  • Alīsa: “Paula mūzika atsauc prātā svarīgas atmiņas par notikumiem personīgajā dzīvē un arī kopīgi dalītus emocionālos mirkļus”;
  • Irēna: “Koncertlekcija bija interesanta. Man patika ka to vadīja Rūta un Jānis. Bija dažādi zināmi un nezināmi fakti no vēstures par Raimonda Paula dzīvi”;
  • Diana: “Patika intervija ar Maestro - Raimondu Paulu un viņa sniegtas vaļsirdīgās atbildes. Man ļoti patika, ka tika iekļauti daži koncerti, kuros viņš piedalījās”.

Sagatavoja:
Ludmila Kondrašova-Lutinska