Latvijas skolas soma

BAUDOT DRAMATISKO MĀKSLU

Pirmajā semestra garumā Daugavpils 9.vidusskolas izglītojamajiem programmas „Latvijas skolas soma” ietvaros tika piedāvātas dažādas  iespējas  izbaudīt dramatisko mākslu.

Mūsu jaunākie skatītāji, 1.klašu skolēni, apmeklēja Daugavpils teātra izrādi „Čipolīno”. Bērni bija sajūsmā un ar lielu interesi refleksijas nodarbībās salīdzināja izrādē redzēto ar pasakas tekstu un multfilmu.

3.klašu skolēni noskatījās interaktīvo izrādi „Spokuskopija” Rēzeknes teātrī „Joriks”, savukārt 8.a, 8.b un 9.a klašu izglītojamie brauca uz šo teātri, lai izbaudītu mūsdienīgo un jauniešu redzējumam tuvu deju izrādi „Nezāle”.  Rūdolfa Blaumaņa noveles interpretācija hiphopa stilā jauniešiem bija patīkams pārsteigums.

11.a un 12.a klašu skolēni piedzīvoja skaistuma brīžus Daugavpils teātra izrādē „Džeina Eira”, par kuru jauniešiem bija izcilas atsauksmes. Savukārt filma „Dvēseļu putenis”, kuru kinoteātrī „Silverscreen” noskatījās 9.-12.klašu izglītojamie, atstāja ļoti dziļu iespaidu, radot iespēju vēlreiz aizdomāties par dzīvē svarīgākajām lietām.

Rezumējot, var secināt, ka pateicoties programmai  „Latvijas skolas soma” skolēni daudz tuvāk iepazīst un sajūt Latvijas kultūras vērtības, iekļaujas kultūrvidē un iegūst pieredzi, ļoti svarīgu attīstībai.

Sagatavoja:
L.Kondrašova-Lutinska