Latvijas skolas soma

AR SKOLAS SOMU UZ GORU UN RĒZEKNES PILSKALNU

6.novembrī 5.a, 5.b un 5.c klases devās braucienā uz Rēzekni, kur apmeklēja Latgales vēstniecību Gors un piedalījās dārgumu lādes meklēšanā pie Rēzeknes pilskalna.

Laipnie un zinošie Gora darbinieki  ļāva ieskatīties koncertzāles aizskatuvēs un grimētavās, kur koncertu laikā uzturas skatuves zvaigznes. Mēs apmeklējām arī mēģinājumu telpas, kuras pārsteidza ar savu dažādību un lielajām pielāgošanās iespējām. Prātam neaptverami šķita tas, ka Goram, kā izrādījās ir 7 stāvi, no kuriem apmeklētājiem ir pieejami tikai pieci. Īpašu interesi izsauca Lielās zāles tehniskās iespējas- tā ir kā milzīgs konstruktors, kuru ir iespējams pārveidot un pielāgot konkrētām vajadzībām- grīdas līmeņi var tikt pacelti vai nolaisti, krēslu rindas var tikt paslēptas orķestra bedrē- 4 metrus zem grīdas līmeņa! Un, cik daudz ir padomāts par akustiku! Tik daudz detaļu un nianšu, no kurām ir atkarīgs koncertu skanējums! 

Otrs pieturas punkts bija Rēzeknes pilskalns un arhitektūras pērle - Zeimuļs. Mēs uzrāpāmies augstajā kalnā, no kura pavērās Rēzeknes pilsētas ainava, uzzinājām interesantas lietas par pilsētas vēsturi, apmeklējām Rēzeknes jauniešu centru Zeimuļs un atradām noslēpto dārgumu lādi. 

Lai arī mums mazliet nepaveicās ar laikapstākļiem, mājās atgriezāmies patīkami noguruši un ar jauniem iespaidiem. 

Paldies pavadošajiem  skolotājiem un vecākiem, kas bija ar mums šajā braucienā! 

Sagatavoja:
5.a, 5.b, 5.c klašu audzinātājas.