Ēnu dienas ekskursija Swedbank: IT un DATU jomā

     
Š. g. 8. aprīlī mūsu skolas 10. klases skolēni un viņu klases audzinātāja Žanneta Bogdanoviča piedalījās tiešsaistes pasākumā "Iepazīsti darbu Swedbank IT UN DATU jomā".

IT, datu zinātne, "business intelligence", mākslīgais intelekts, UX un UI dizains ir daļa no nākotnes bankas darbības veidošanas. Banka izstrādā digitālos risinājumus, lai arvien uzlabotu klientu pieredzi. Swedbank pārstāve Dana Zālīte piedāvāja jauniešiem ieskatīties dažos no vairāk ka 250 amatiem, kādos darbojas viņas kolēģi. Uzzināt, ko ikdienā dara baņķieris lielākajā Latvijas bankā, un kādas skolā iegūtās zināšanas un prasmes tiek pielietotas, lai veidotu karjeru finanšu jomā.

Pasākuma mērķis:

  • skolēnu teorētisko zināšanu paplašināšana un praktisko iemaņu nostiprināšana IT jomā;
  • skolēnu mācību motivācijas paaugstināšana.

Tiešsaistes pasākuma gaitā Dana pastāstīja, kas ir banka un vai tiešām stereotipi par to, kādi ir baņķieri, atbilst patiesībai. Turpinājumā trīs Swedbank speciālisti pastāstīja par sevi, savu amatu un darba saturu:

  • Arita Talo, IT biznesa arhitekte;
  • Aļona Livdāne, Atskaišu un analīzes ģildes vadītāja;
  • Sergejs Kižlo, programmatūras inženieris Operacionālo risku daļā.

Arī tiešsaistes pasākuma laikā skolēniem bija iespēja uzdot jautājumus Swedbank speciālistiem un uzzināt, kādas skolā iegūtās prasmes viņiem tagad noder viņu darba ikdienā.