DROŠĀKA INTERNETA DIENA 2021

9.februārī vairāk nekā 170 valstīs visā pasaulē tiek atzīmēta Vispasaules Drošāka interneta diena (DID) ar saukli “Drošāks internets sākas ar tevi!”, aicinot ikvienu domāt par to, kā mēs katrs rūpējamies par savu drošību internetā, un kāds ir mūsu ieguldījums, veidojot labāku interneta vidi. Mūsu skolas 4. un 7. klašu skolēni piedalījas LCB filiāles Bērnu bibliotēkas "Zīlīte" izglītojošā tiešsaistes pasākumā "Sērfo internetā un esi drošs". 

Latvijas Drošāka interneta centrs jau 16. gadu Vispasaules Drošāka interneta dienā organizē virkni aktivitāšu dažādām vecuma grupām.  Latvijas Drošāka interneta centra mājaslapā ir apkopots izglītojošu materiālu klāsts bērniem, jauniešiem un vecākiem, lai visi kopā varētu atzīmēt Drošāka interneta dienu.

https://drossinternets.lv/lv/info/did-2021

16. un 17. februārī mūsu skolas 4. un 7. klašu skolēni piedalījas Latgales Centrālā bibliotēkas izglītojošā tiešsaistes pasākumā "Sērfo internetā un esi drošs" (klases audzinātāji I. Kurloviča, R. Cunska, J. Skogoreva, J. Punculis). Virtuālajā ceļojumā uz drošā Interneta pasauli pavada skolēnus LCB filiāles Bērnu bibliotēkas "Zīlīte" bibliotekāre Žanna Korobkina, izmantojot tiešsaistes platformu "Microsoft Teams". 

Pasākuma mērķis – sniegt informāciju par interneta un sociālo mediju drošas lietošanas pamatprincipiem. Pasākuma gaitā tiek pilnveidotas skolēnu zināšanas par drošu interneta lietošanu, viedierīču un lietotņu izmantošanu, par uzvedību tīmeklī jeb netiķeti, kā arī datu glabāšanu un sociālo mediju saturu. Skolēni tiek informēti, kā pasargāt sevi un būt drošam, izmantojot mūsdienu piedāvātās komunikācijas un izklaides iespējas.

Paldies klases audzinātājiem par sadarbību un pateicos skolēniem par uzmanību un interesantiem jautājumiem!

Informāciju sagatavoja:
Natālija Dzjumane,
Daugavpils 9. vidusskolas
direktora vietniece
informātikas jautājumos.