DALĪBA VALSTS LĪMEŅA PROJEKTĀ "ZENIT STĀSTI"

Nu jau vairākus gadus pēc kārtas Latvijas vēstures stundās, iepazīstoties ar vēstures mācību priekšmetu, 6.klašu skolēni raksta savu ģimeņu atmiņu stāstus. Tie vienmēr ir bijuši interesanti, aizraujoši un pat aizkustinoši.

Šajā mācību gadā mūsu ikgadējais darbs ir ieguvis citu līmeni, jo tas sakrita ar projektu “Zenit stāsti”, kuru, sadarbojoties rīko: Latvijas nacionālā bibliotēka, British council  pārstāvniecība Latvijā, UNESCO Latvijas nacionālā komisija, Latgales centrālā bibliotēka, Jelgavas pilsētas bibliotēka un Liepājas Centrālā zinātniskā bibliotēka.  Protams, mūsu skola arī nolēma piedalīties šajā projektā ar savu ģimeņu stāstiem. 

Lai arī projekts ir orientēts uz 7.-12.klašu skolēniem, mēs nemainījām savu skolas vēstures stundu tradīciju un uz projektu izvirzījām 6.klašu skolēnu stāstus un ģimenes fotogrāfijas. No skolēniem tika saņemti gandrīz 90 atmiņu stāsti un milzum daudz interesantu fotogrāfiju, kuras stāsta par dzīvi 20.gs 60.-80.tajos gados. Ikkatrs no šiem stāstiem ir ievērības cienīgs, tomēr LNB un LCB rīkotajos stāstu vakaros tos visus uzklausīt nemaz nav iespējams, jo laiks un resursi diemžēl ir ierobežoti.

Pārstāvji no mūsu skolas, kas izvirzīti uz dalību Daugavpils pilsētas stāstu vakarā “Atrasts meklējot, saprasts stāstot”zoom platformā ir: Margarita Beļakova (6.a), Danils Silovs un Vadims Morozs (6.c). Katrs no viņiem stāstīs savas gimenes stāstu, uzklausot arī citu mūsu pilsētas jauniešu ģimeņu stāstus. Daugavpils stāstu vakars tiks aizvadīts 9.decembrīun skolēni pašlaik tam aktīvi gatavojas.

Sirsnīgs paldies ikkatrai ģimenei, kas dalījās ar savu stāstu vēstures mācību stundu ietvaros, ikkatram skolēnam, kurš nopietni darbojās ar projekta uzdevumu, uzklausot savas ģimenes atmiņas.

Prieks, ka arī mūsu skolas ģimeņu fotogrāfijas papildinās Latvijas Nacionālās digitalizētās bibliotēkas http://www.zudusilatvija.lv/ kolekciju. Pateicamies A.Čirkstes, M.Beļakovas, D.Silova, V.Moroza, M.Poļanska, D.Jakovļeva un A.Stepanko ģimenēm par brīnišķīgajām fotogrāfijām no ģimenes arhīviem

Vairāk par projektu  var lasīt šeit: https://www.lnb.lv/lv/daugavpili-jelgava-un-liepaja-norisinasies-projekts-zenit-stasti

Informāciju sagatavoja un projektu īstenot mūsu skolā palīdzēja: 
Vēstures skolotāja Indra Vaikule