KARJERAS NEDĒĻA

2020.gads paliks mūsu atmiņās, kā jauno izaicinājumu un nestandarta risinājumu gads. Tas attiecas arī uz Karjeras nedēļu. Šogad 7.-12.klasēm tā norisinājās attālināti.

Karjeras izglītības klases stundu „Klau! Sadzirdi un liec aiz auss!” ietvaros, darbojoties patstāvīgi, skolēni tuvāk iepazinās ar mājaslapu profesijupasaule.lv. Jauniešiem tika uzdots izpētīt jebkuras trīs profesijas un piedalīties aptaujā https://forms.gle/1cRZLQJtr1oeMMgX8

Skolēni arī noskatījās video „Mācību priekšmeti, kuri palīdz apgūt prasmes” https://www.youtube.com/watch?v=HAdeENyW5oc&feature=emb_logo

Un izpētīja Karjeras orientēšanās karti: http://viaa.gov.lv/library/files/original/VIAA_karjeras_orientesanas_karte.pdf

Tādā veidā skolēni pilnveidoja savas zināšanas par profesiju daudzveidību, aktualizēja katra mācību priekšmeta nozīmi karjeras prasmju attīstīšanā, pilnveidoja prasmes darbā ar vietni profesijupasaule.lv.

Karjeras nedēļas ietvaros tika rīkota digitālā zīmējumu izstāde „Sadzirdi sevī profesionāli!” https://ej.uz/izstade9vsk

Savukārt, 1.-6.klašu skolēnu zīmējumi tika apkopoti izstādē „Skanošās profesijas!”, kura izvietojās skolas telpās.

Mūzikas stundās skolēni vairāk uzzināja par tādām „skanošajām” profesijām, kā instrumentu mūziķis, diriģents, komponists, dziedātājs.

Jauniešiem tika piedāvāts iesaistīties tiešraides diskusijā “Uzklausi, padomā un izlem pats!”, bet viņu vecākiem - „Karjeras lēmums. Kā virzīt? Kā runāt? Kā atbalstīt?”

Mūsu skolēni iesaistījās Daugavpils Būvniecības tehnikuma aktivitātēs. 7.-12.klašu izglītojamie piedalījās virtuālajā tūrē un testa pildīšanā "Liec aiz auss!" , savukārt 1.-9.klašu skolēniem bija piedāvāta spēlē "Atrodi profesiju!"

Karjeras nedēļas gaitā LCB Facebook kontā tika ievietoti informatīvi videomateriāli par dažādām bibliotēkā pārstāvētām profesijām – bibliotekārs, programmētājs, dizaineris, sabiedrisko attiecību speciālists u.c. Interesentiem bija piedāvāta iespēja uzzināt par katra darbinieka ikdienu, izglītību un nepieciešamajām prasmēm. Savukārt, LCB Gaismas filiāle aicināja skolēnus pievienoties īpaši izveidotai atvērtai grupai "Satiec profesionāli digitālajā vidē!", kurā jaunieši varēja saņemt informatīvo atbalstu un atbildes uz interesējošiem jautājumiem, elektroniski sazinoties ar kādu no septiņiem profesijas pārstāvjiem.

Daugavpils pilsētas domes Jaunatnes nodaļa Karjeras nedēļas ietvaros piedāvāja 8.-12.klašu skolēniem iesaistīties aktivitātē „Iepazīšanās ar uzņēmējiem „Labāk vienu reizi redzēt, nekā simts reizes dzirdēt”, kurā jaunieši varēja iepazīties ar Daugavpils uzņēmējiem par uzņēmumu pamatdarbību un to darbību COVID-19 ierobežojumu apstākļos, kā arī par uzņēmumu attīstības perspektīvām.

Jaunāko klašu izglītojamie arī aktīvi iesaistījās Karjeras nedēļas pasākumos. 1.-6.klasēs notika klātienes karjeras izglītības nodarbības „Klau! Sadzirdi un liec aiz auss!”, izmantojot gan skolas pedagogu karjeras konsultantu metodiskos materiālus, gan Daugavpils Būvniecības tehnikuma piedāvātus materiālus.

Pateicamies visiem sadarbības partneriem par atsaucību un atbalstu Karjeras nedēļas organizēšanā!

Pedagogi karjeras konsultanti:
Ludmila Kondrašova-Lutinska, Natālija Zabarovska