VISPASAULES DROŠĀKA INTERNETA DIENA (DID) - 2020


Ik gadu februāra otrās nedēļas otrdienā ar saukli “Drošāks internets sākas ar tevi!” tiek sagaidīta Vispasaules Drošāka interneta diena (DID). Šajā laikā daudzās valstīs norit dažādas aktivitātes ar mērķi padarīt internetu labāku un drošāku, lai ikviens, jo īpaši bērni un jaunieši, spētu lietot tehnoloģijas atbildīgi, cieņpilni, kritiski un radoši.

Šogad pasākuma apmeklētājiem bija iespēja papildināt zināšanas par datordrošību un izplatītākajiem draudiem un noskaidrot, kā izmantot tīmekļa sniegtās iespējas, nekaitējot savam datoram.

Latgales Centrālās bibliotēkas Ģimenes digitālo aktivitāšu centrā mūsu skolas 5. klašu skolēniem tika piedāvāts izglītojošs pasākums “Tava datora drošība sākas ar tevi”, lai sekmētu skolēnu informētību par datordrošības aktualitātēm, izplatītākajiem draudiem un to novēršanas iespējām.

Tiekoties ar mūsu skolēniem, Latgales Centrālās bibliotēkas Automatizācijas nodaļas vadītājs Aleksejs Sidorovs atzīmēja, ka mūsdienās datorsistēmu drošības jautājums ir īpaši svarīgs, jo līdztekus informācijas tehnoloģijām ļoti strauji attīstās arī visāda veida ļaunprogrammatūra, aizvien biežāk notiek nelegāla piekļuve datoriem, turklāt tajos uzglabāto datu zagšanas un negodprātīgas izmantošanas paņēmienu spektrs kļūst aizvien plašāks. 

Paldies mūsu skolas audzēkņiem par interesi un uzmanību. Ka arī paldies klašu audzinātājiem I. Sardiko un T. Steļmakai, informātikas skolotājam A. Pitkjevičam, skolas bibliotekārei T. Kovaļčukai un skolas sociālajam pedagogam A. Zabarovskai par pasākuma atbalstu.

Informāciju sagatavoja:
Daugavpils 9. vidusskolas
direktora vietniece informātikas jautājumos
Natālija Dzjumane

Sagatavots pēc LCB materiāliem > > >