Ciemos pie robežsargiem

26.septembrī pie skolas piebrauca autobuss no Valsts robežsardzes pārvaldes, un 8.a klases skolēni devās uz Pāternieku muitas kontroles punktu, lai iepazītos ar Latvijas muitnieku un robežsargu darbu. Ir pienācis laiks nopietni domāt par nākotnes profesijas izvēli. 

Pāternieku muitas kontroles punktā (Latvijas un Baltkrievijas robeža) mūs sagaidīja stingrs, bet vienlaikus arī sirsnīgs Pāternieku I kat. RKP priekšnieks, kas atklāja muitas darba noslēpumus, parādīja visas dienesta telpas, laboratorijas un aprīkojumu. Viņš pacietīgi atbildēja uz katru mūsu jautājumu, un mēs uzzinājām daudz interesantu faktu par muitas darbu.

Mums par prieku ekskursija ar to nebeidzās. 8.a klases skolēnus aizveda ar autobusu uz Piedruju, kur atrodas Piedrujas robežsardzības nodaļa. Tur mums pastāstīja par robežsargu ikdienu. Skolēni varēja ne tikai apskatīt dienesta mašīnas, bet arī pasēdēt tajās, paturēt rokās ieročus un ekipējumu, aplūkot visas robežsardzības nodaļas telpas un iepazīties ar robežsargu darbu. Pāri Daugavas upei mēs vērojām Baltkrievijas laukus un uzzinājām, cik svarīgi ievērot Latvijas Republikas likumus. Diemžēl mēs neredzējām dienesta suņus, jo tie visi todien pildīja savus darba pienākumus, bet laipns un nopietns kinologs kopā ar nodaļas priekšnieka vietnieku sīki atbildēja uz visiem mūsu jautājumiem. 

Mēs sapratām, ka cilvēki, kuri sargā mūsu valsts robežas, ne tikai nopietni un smagi strādā, bet arī patiesi mīl savu profesiju. Viņi mūs tik ļoti iedvesmoja, ka daži no 8.a klases skolēniem sāka domāt par kinologa un robežsarga profesijas izvēli nākotnē. 

Pateicamies par ekskursiju Pāternieku muitas kontroles punkta un Piedrujas robežsardzības nodaļas darbiniekiem, kā arī mūsu skolas psiholoģei J.Podmišaņinai par atsaucību un sadarbību.