DAUGAVPILĪ PROJEKTA PARTNERI RUNĀJA PAR EIROPAS SAVIENĪBAS VIENOTĪBU UN ATTĪSTĪBU

2019.gada 25.-26.septembrī Daugavpilī notika Daugavpils pilsētas Izglītības pārvaldes īstenotā Eiropas Savienības “Eiropa pilsoņiem” programmas projekta “Iepazīstot Eiropas cilvēkus, atklāj Eiropu no jauna” tikšanās. Vizītē bija ieradušies projekta partneri, lai gatavotos Eiropas Parlamenta internacionālajai simulācijai (kas notiks Vācijā, 2020.g.pavasarī).

Viesi apmeklēja Daugavpils pilsētas domi, PIKC “Daugavpils Dizaina un mākslas vidusskolu “Saules skola”’, J.Pilsudska Daugavpils valsts poļu ģimnāziju un Poļu kultūras centru, projekta pilotskolas: Daugavpils 9. un 12.vidusskolu. Kopējā vizītes tēma bija Daugavpils kulturālā un etniskā daudzveidība, savukārt pilotskolās notika nodarbības saistītas ar Eiropas identitātes un pilsoniskuma jautājumiem, personisko atbildību un pilsonisko iesaisti aktuālu jautājumu risināšanā. Nodarbību par tik aktuālo vides piesārņojuma novēršanu Daugavpils 12.vidusskolā vadīja EP biroja Latvijā sabiedrisko attiecību speciāliste J.Bogustova. Dalībnieki izspēlēja šāda jautājuma diskusiju risināšanu EP, pārsprieda pilsoniskās aktivitātes iespējas. Viesu delegācijas sastāvā bija arī jaunieši: vidusskolēni no Francijas un Jaunie Eiropas Federālisti (JEF jeb Young European Federalists) no Itālijas, kas satika savus vienaudžus un dibināja tālākās sadarbības kontaktus.

Kultūras programmas ietvaros bija iespēja apmeklēt Daugavpils cietoksni, M.Rotko mākslas centru, Daugavpils Māla mākslas centru un Skrošu rūpnīcu, redzēt folkloras grupas “Svātra” uzstāšanos un dzirdēt skolu jauniešu priekšnesumus.

Tagad projektā jāstrādā ar jauniešiem, kuri gatavosies braucienam uz Vāciju, lai kopā ar vienaudžiem mācītos politisko jautājumu risināšanu Eiropas Parlamenta simulācijā.

Uzziņai par projektu:

  • Projekta mērķis ir Eiropas vērtību aktualizēšana, lai veicinātu Eiropas pilsoņu sadarbību ne tikai politiskajā līmenī, bet ari pilsoniskajā. Projekta moto ir „Mēs zinām, mēs apspriežam, mēs izsākām savu viedokli” par Eiropas Savienības vienotību un attīstību.
  • Projekta partneri ir pašvaldības no 7 valstīm:  Beržeraka (Francija), Faenza (Itālija), Talavera (Spānija), Daugavpils (Latvija), Švābišgminde (Vācija), Boleslaveca (Polija) un Bjala (Bulgārija). Projekta mērķauditorija ir jaunieši un pieaugušie iesaistītajās pašvaldībās.
  • Projekta sasniedzamais rezultāts: zināšanu aktualizēšana par Eiropas Savienību un piederības veicināšana Eiropas Savienībai, jauniešu lomas paaugstināšana  pilsoniskajos un demokrātiskajos procesos, jauniešu kompetenču attīstīšana, veidojot intervijas un videomateriālus par projekta tēmām.

Daugavpils pilsētas Izglītības pārvaldes “Eiropa pilsoņiem” programmas projektu   “Iepazīstot Eiropas cilvēkus, atklāj Eiropu no jauna”  (“Re-discovering Europe by feeling European Citizens again - RECIT“) līdzfinansē Eiropas Savienība. Šī publikācija atspoguļo tikai tās autoru viedokli, un Eiropas Komisijas atbalsts šīs publikācijas tapšanai nav uzskatāms par tās satura apstiprinājumu, un Komisija nekādā veidā neuzņemas atbildību par šeit ietvertās informācijas tālāku izmantošanu.

Informāciju sagatavoja:
Evelīna Balode
DPIP eksperte projektu jautājumos

Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.