CIEMIŅI MŪSU SKOLĀ

Vizīte notika programmas "Eiropa pilsoņiem" ietvaros. Daugavpilī ieradušies pašvaldību pārstāvji, pedagogi un skolēni no Itālijas, Francijas, Vācijas, Bulgārijas un Polijas. 25. septembrī ar viesiem Daugavpils Domē tikās Domes priekšsēdētāja vietnieks Jānis Dukšinskis, bet tad ciemiņi apmeklēja Daugavpils 9.vidusskolu. Kopā ar viņiem šīs 2 dienas pavadīs 11.klases skolnieks Dāniels Raivo Ivanovs.

11.a klases skolnieks Romans Ņilovs ciemiņus sagaidīja ar stāstījumu par skolu un tās vēsturi. Aktu zālē 8.b klases skolniece Anna Vansoviča iepriecināja ar dziesmu, bet pulciņa “Spēlēju, dancoju!” dalībnieki un skolotāja Evita Ruļuka novadīja rotaļu.

Turpmākā darbība notika divās telpās. 30.kabinetā mūsu vidusskolēniem bija iespēja piedalīties Francijas skolēnu piedāvātajā Eiropas parlamenta simulācijā, noklausīties stāstījumu par viņu skolu un mūziku. Aktu zālē projekta dalībnieki 5 grupās apsprieda Eiropai svarīgus jautājumus. Grupu darbu vadīja Daugavpils 9.vidusskolas skolotāji un vidusskolēni. Grupu darba beigās skolēni apkopoja un prezentēja iegūto informāciju. Mūsu vidusskolēniem bija iespēja uzlabot savas angļu valodas zināšanas.

Tāpat mūsu vācu valodas skolotājai Olgai Gapejenovai un 9.b klases skolēniem bija iespēja ar Vācijas delegācijas pārstāvēm pārrunāt mūsu izglītības sistēmas īpatnības.

Nākamā projekta aktivitāte notiks Vācijā, un uz to dosies arī 3 mūsu skolas skolnieki.

Pateicamies visiem skolēniem un skolotājiem par ieguldīto darbu, kā arī mūsu skolas vecākiem Svetlanai un Jevgēnijam (SVB decoration) par aktu zāles noformējumu!