AR SKOLAS SOMU UZ LATVIJAS KARA MUZEJU!

29.maijā mūsu skolas 8.klases kopā ar klašu audzinātājām Žanetu Bogdanoviču un Ilanu Soboļevu, kā arī skolotājām Natāliju Dzjumani, Natāliju Zabarovsku un Indru Vaikuli, devās uz Latvijas kara muzeju, kur bija paredzēta nodarbība par Lielo Ziemeļu karu Latvijas teritorijā. 

Nodarbības laikā skolēniem bija iespēja iejusties zviedru karavīra lomā, izjust, cik smaga šautene bija jānes 17.-18.gs karavīriem.

Interesantas bija arī 18.gs zviedru virsnieka kamzoļa pogāšanas sacensības. Paradoksāli, bet viens no mums to spēja izdarīt 45 sekundēs! Tāpat visiem patika arī papīra patronu gatavošanas meistardarbnīca. Pēc nodarbības skolēni devās iepazīties ar Latvijas kara muzeja ekspozīcijas zālēm! Bija interesanti un izzinoši! 

Atpakaļceļā iegriezāmies arī Koknesē, Latvijas Likteņdārzā, kur divas burvīgas un zinošas gides iepazīstināja skolēnus ar Likteņdārza veidošanas koncepciju, simboliem, nozīmi... Neskatoties uz to, ka vakarpusē bija kļuvis vējains, mēs visi bijām sajūsmā par redzēto, dzirdēto un piedzīvoto. 

Sagatavoja: Indra Vaikule.