Lietaina, bet lieliska Tērvete

28. septembra agrajā rītā 4.c un 4.b klase devās garajā, bet aizraujošajā ceļojumā – ekskursijā uz Tērveti. Lai gan galamērķis skolēnus sagaidīja ar pamatīgu lietu un vēju, ceļotāji godam izturēja šo pārbaudi. 

Ekskursijas programmā tika paredzēta ilga pastaiga. Vispirms skolēni nonāca līdz vietai, kur sākas viena no skaistākajām Latvijas upēm – Lielupe, kā arī baudīja lielisku rudenīgu ainavu blakus Bauskas pilij. Vēlāk skolēni tika aicināti uz noslēpumainu Tērvetes dabas parku raganas un rūķīša pavadībā. Skolēniem radās iespēja apstaigāt rakstnieces Annas Brigaderes bērnības vietas, kā arī iziet viņas grāmatas varoņa, Sprīdīša, ceļu. Ekskursijas dalībnieki tika mīļi aicināti apskatīt rūķu pilsētiņu un pat pasēdēt uz meža karaļa troņa. Īpašu iespaidu uz skolēniem atstāja ragana, kura ceļotājiem piedāvāja sasildīties pie viņas ugunskura. Burve bērniem pareģoja nākotni, nosaucot viņu profesijas, kā arī pārbaudīja to, cik gudri skolēni mācās Daugavpils 9. vidusskolā. Jāsaka, ka pārbaude bija jāiztur ne tikai skolēniem, bet arī pieaugušajiem, ieskaitot skolotājus. Atpakaļceļā skolēni dalījās spilgtajos iespaidos, kā arī piedalījās viktorīnā, pierādot to, cik uzmanīgi klausījās gides ekskursijas laikā. Vēlu vakarā noguruši, bet priecīgi ceļotāji beidzot atgriezās dzimtajā Daugavpilī.

Paldies Tērvetei par viesmīlību, autobusa šoferim – par pacietību, vecākiem – par palīdzību, bet skolēniem – par zinātkāri un izturību! Gaidīsim jaunus tikpat aizraujošus piedzīvojumus!

Sagatavoja:
Alīna Jahimoviča