KONKURSA "IT CEĻŠ 2019" REZULTĀTI


Š. g. 23. aprīlī Daugavpilī jau ceturto gadu notika informāciju tehnoloģiju konkurss skolēniem un studentiem "IT Ceļš". Konkursa dienā tika prezentēti 19 darbi, 4 no tiem ir Daugavpils 9.vidusskolas 6.-10. klašu skolēnu darbi. 

Konkursu "IT Ceļš" organizē Ņikita Sinkevičs (SIA "VIKTALLA" valdes priekšsēdētājs, Rīga), sadarbojoties ar Daugavpils pilsētas Izglītības pārvaldi un Daugavpils Krievu vidusskolu-liceju. Konkursa atbalstītāji: C.T.Co, Latvenergo, ABC idea, e-klase, VEARON, Rīgas 96. vidusskola.

Konkursa mērķis ir piesaistīt skolēnus un studentus radošajam darbam IT jomā, stimulēt pastāvīgo darbu sekojošās jomās:

  • programmēšanā;
  • WEB-dizainā / mājas lapu kodēšanā;
  • multimediju tehnoloģijās.

Konkurss dod iespēju ieinteresētiem skolēniem un studentiem apmainīties ar savām idejām un darba pieredzi, stimulēt neformālu radošo kolektīvu veidošanos. Daugavpilī kopā piedalījās 28 dalībnieki.

Konkursa dalībniekiem vajadzēja iepriekš izveidot darbu, kurš atbilstu kādai no augstāk minētājai jomai, un konkursa dienā prezentēt to. Konkursa diena sastāv no divām daļām. Pirmajā konkursa daļā notika balsošana par darbiem. Visi interesenti varēs uzdot jautājumus autoriem par viņu darbiem. Otrajā konkursa daļā notika IT speciālistu un uzņēmumu tematiskās prezentācijas. Konkursa žūrija lūdza kādu no labāko darbu autoriem prezentēt savu darbu publikas priekšā. Notika svinīga apbalvošana ar diplomiem un atbalstītāju dāvanām.

1) 10.A klases skolnieks Romans Ņilovs ieguva 1.vietu nominācijā "WEB-dizains / tīmekļa vietņu izstrāde" ar darbu "Парень из Санта Моники" (programmatūra: Adobe Brackets), skolotāja N. Dzjumane.

2) 6.C klases skolniece Marija Tevjašova ieguva 1.vietu nominācijā "Multimediju tehnoloģijas" ar darbu "Saudzējiet draugus!" (programmatūra: Gacha LifePaint Tool SaiSony Vegas Pro 13), skolotāja N. Dzjumane.

3) 8.B klases skolniece Jevgenija Fjodorova ieguva 2.vietu nominācijā "Multimediju tehnoloģijas" ar darbu "June (the novel game)" (programmatūra: Ren'Py LauncherAdobe PhotoshopFireAlpaca), skolotāja N. Dzjumane. Pamatojoties uz konkursa viesu balsojumu tika noteikts, ka Jevgenijas darbs arī ieguva skatītāju simpātiju balvu.

4) 6.B klases skolnieces Iveta Joņeva-Ivanova un Polina Pitkeviča ieguva 3.vietu nominācijā "Multimediju tehnoloģijas" ar darbu "Go to Perfect World with me" (programmatūra: Набросок, VideoShow), skolotājs A. Pitkevičs.

5) 6.B klases skolnieks Deniss Stahovskis piedāvāja uz konkursu savu darbu "Scrach spēle" nominācijā "Programmatūras un algoritmu izstrāde", skolotājs A. Pitkevičs. Tomēr Deniss nevarēja piedalīties konkursā personiski (ģimenes apstākļu dēļ) un prezentēt savu darbu konkursa gaitā, tādējādi darbs tika diskvalificēts un noņemts no konkursa.

Sagatavoja:
Natālija Dzjumane,
Daugavpils 9. vidusskolas
direktora vietniece
informātikas jautājumos