UZ RAIŅA MĀJU AR „LATVIJAS SKOLAS SOMU”

9. aprīlī 6.a, 6.b un 6.c klases skolēni kopā ar klases audzinātājām Larisu Vanceviču, Aleksandru Pitkeviču un Alīnu Piscovu iniciatīvas „Latvijas skolas soma” ietvaros devās uz Raiņa māju Berķenelē. Šī vieta ir valsts nozīmes vēstures piemineklis un ir pazīstama kā ievērojamā latviešu dzejnieka Raiņa bērnības dzīvesvieta. 

Skolēniem tika piedāvātas vairākas aktivitātes, kuras palīdzēja gūt zināšanas par slavenā dzejnieka Raiņa dzīvi un daiļradi. Apstaigājot Raiņa māju, skolēni pildīja uzdevumus, lai uzzinātu par dzejnieka ģimeni, bērnību un mīļākajām nodarbībām. Skolēniem bija iespēja arī piedalīties spēlēs, kuras bija populāras Raiņa skolas gados. Šajās spēlēs viņi mācījās darboties kā komanda un uzklausīt viens otru. 

Noslēgumā skolēni piedalījās aizraujošajā nodarbībā – vēstuļu rakstīšanā ar spalvu. Katram bija jāuzraksta vēstule ar laba vēlējumu savam klasesbiedram. Skolēni atzina, ka rakstīšana ar spalvu bija viņiem neierasta darbība, jo mūsdienās viņi saziņai pārsvarā izmanto mobilo telefonu vai internetu. Skolēnu ar prieku un interesi gan rakstīja vēstules, gan lasīja novēlējumus no saviem klasesbiedriem.

Paldies Raiņa mājas darbiniekiem par interesanto stāstījumu un jaunajām zināšanām!