MŪSU SKOLĒNI UZLABO DIGITĀLĀS PRASMES


Marta beidzamajā nedēļā visā Latvijā norisinājās “Digitālā nedēļa”, kuras mērķis ir aicināt sabiedrību pēc iespējas aktīvāk izmantot digitālo tehnoloģiju un e-pakalpojumu sniegtās iespējas un pilnveidot tam nepieciešamās prasmes. Jau tradicionāli Daugavpils 9. vidusskolas skolēni piedalījās dažādos informatīvos pasākumos un praktiskās nodarbībās Digitālās nedēļas ietvaros.  

Ikgadējā Digitālā nedēļa (iepriekš – E-prasmju nedēļa) Latvijā tiek rīkota Eiropas kampaņas ALL Digital week 2019 ietvaros. To koordinē Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija sadarbībā ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju. Šogad digitālo iespēju kampaņa norisināsies jau desmito reizi.

No 22. līdz 29. martam Latgales Centrālajā bibliotēkā (LCB) un filiālēs mūsu skolēni tika aicināti uz dažāda veida pasākumiem, kuri bija veltīti digitālajām tehnoloģijām, to priekšrocībām un praktiskai izmantošanai ikdienas dzīvē.

Latgales Centrālajā bibliotēkā 22. martā 8.A klases skolēniem (kl. audz. Ž. Bogdanoviča) bija iespēja pieteikties uz mācību ekskursiju. Pasākums notika jaunatklātajā LCB Ģimenes digitālo aktivitāšu centrā, kur pasākuma apmeklētāji tika iepazīstināti ar visiem piedāvātajiem Centra pakalpojumiem: kinētisku viktorīnu kolekcija, 3D brillēs skatāms virtuālās realitātes video, interaktīvs velobrauciens, 3D drukas rīki (printeris un pildspalvas).
Bērnu bibliotēkā “Zīlīte” 26. un 28. martā 7. klašu skolēniem (kl. audz. E. Zakrevskaya un L. Kolosova) bija iespēja uzzināt plašāku informāciju par QR kodu izmantošanu un ar to saistītajiem draudiem. Pasākumā tika nodrošināta iespēja pašiem izveidot savu QR kodu un izmēģināt, kā tas darbojas virtuālajā vidē.Latgales Centrālās bibliotēkas Ģimenes digitālo aktivitāšu centrā 25. un 29. martā 4.A, 4.C, 6.A, 10.2 un 11.2 klašu skolēnu grupām (kl. audz. A. Grigorjeva, S. Juhņeviča, L. Vanceviča, A. Baranovska un I. Starovoytova) bija iespēja pieteikties uz pasākumu “Digitālais bibliotēkā”. Pasākuma fokusā bija viens no centra piedāvātajiem pakalpojumiem – “Robotikas nodarbības”. Klātesošie guva ieskatu nodarbībās, aktīvi darbojoties un iemēģinot roku LEGO® MINDSTORMS® robotu programmēšanā.


Mūsu skolēni turpinās uzlabot viņu digitālās prasmes arī pēc Digitālās nedēļas beigām. Tā 23., 24., 26. un 30. aprīlī 5.A, 5.B un 11.1 klašu skolēnu grupas (kl. audz. I. Gekiša, E. Ivanova un I. Ļaksa) apmeklēs LCB, lai iepazītos ar Ģimenes digitālo aktivitāšu centra piedāvātajiem pakalpojumiem.

Informācija tika sagatavota pēc LCB materiāliem.