LAIMAS MUZEJA ŠOKOLĀDES NOSLĒPUMI

22.martā konkursa "Klase skolai un Latvijai" uzvarētāji 3.a un 7.b klases skolēni kopā ar klases audzinātājām devās izzinošā ceļojumā uz Rīgas Laimas šokolādes muzeju iniciatīvas „Latvijas skolas soma” ietvaros.

Bērni noskaidroja, kā senie acteki izmantoja kakao pupiņas, kā mūsdienās tiek audzēti kakao koki un kā kakao pārtop šokolādē. Izsekoja kakao pupiņu ceļam no kakao koka līdz veikala plauktam un uzzināja, kā aizsākās saldumu rūpniecība Latvijā. Iepazina vēsturiskos saldumu iepakojumus un izpētīja, kuri no tiem laika gaitā mainījušies vismazāk. Apskatīja unikālas šokolādes skulptūras, sajutās kā pirmajā randiņā pie “Laimas” pulksteņa un iemūžināja savu saldo piedzīvojumu jautros foto un video! Kā sirsnīgu suvenīru no ceļojuma saldumu pasaulē izgatavoja paši savu šokolādes tāfelīti ar īpašu mīlestības vēstījumuю

Katrā no mums mīt šokolādes meistars. Lai gūtu pilvērtīgu šokolādes pieredzi, skolēni kopā ar skolotājiem atklāja sevī šokolādes meistaru Laimas muzeja radošajā šokolādes darbnīcā. Šeit ikviens varēja gan nobaudīt trīs veidu šokolādi, gan vairāk kā desmit dažādas šokolādes sastāvdaļas. Katrs darbnīcas apmeklētājs pagatavoja savas unikālās konfektes, kuras, iesaiņojot īpašā kārbiņā, pēc tam varēja paņemt līdzi.

Sagatavoja:
Daugavpils 9.vidusskolas skolotājas 
M.Borisova, L.Kolosova, N.Zabarovska