FRANKOFONIJA DAUGAVPILĪ

Katru gadu martā visā pasaulē, un mūsu pilsēta nav izņēmums, tiek organizēti dažādi pasākumi Frankofonijas dienu ietvaros. Daugavpils 9.viduskolas skolēni jau 8. gadu piedalās rokdarbu un franču dziesmu konkursos Frankofonijas ietvaros, kā arī franču valodas olimpiādē.

Šogad Sabina Nedvede saņēma 2.vietu un Valerija Greibo3.vietu franču valodas olimpiādē.

Franču dziemas konkursā mūsu skolēniem arī ir godalgotas vietas: Valerijai Greibo un Diāna Dutkevičai ir 1.vieta, Sevastjanai Semjonovai un Jelisavetai Gorjunovai ir 3. vieta, divām dziedātāju grupām, kuru sastāvā ir Jelisaveta Gorjunova, Veronika Daukšta, Viktorija Staltmane un Diāna Dutkeviča, Valerija Mazane, Artjoms Mihailovs, Emiljens Ročko, Artemijs Masļakovs – divas atzinības.

Visaktīvāk skolēni piedalījās rokdarbu konkursā.   Veronika Sinkeviča un Anna Trifonova (atzinība), Valerija Mazane (1.vieta), Anastasia Arkhangelskaya un Kristīne Bordjuga (atzinība), Emiljens Ročko (3.vieta), Daniil Rybin (1.vieta), Artjoms Mihailovs un Anastasija Maruha (2.vieta), Anna Anisimova (1.vieta), Anastasija Majevska (2.vieta), Annasofija Morgunova un Darja Gedžjune (2.vieta), Viktorija Kovaļova (2.vieta), Snežana Zineviča un Milana Leonova (3.vieta), Tihons Juferovs (3.vieta), Pavels Kožemjakins  (atzinība), Karolina Kornača (atzinība) un Karina Kavecka (atzinība) sagatavoja darbus izstādei, kas tika atklāta Daugavpils Universitātē.

Godalgotu vietu skaits liecina par to, ka franču valodai Daugavpilī ir ļoti aktīva pozīcija! Diāna Dutkeviča, Jelisaveta GorjunovaSevastjana Semjonova un Valerija Greibo uzstājās svētku koncertā Daugavpils Universitātē.

Informāciju sagatavoja:
Franču valodas skolotāja
Ludmila Čirkste