AR “LATVIJAS SKOLAS SOMU” UZ RĒZEKNI

Š.g.10.martā Daugavpils 9.vidusskolas 12.klase kopā ar skolotājiem iniciatīvas “Latvijas skolas soma” ietvaros devās uz koncertzāli “Gors”, lai noskatītos mūzikas un dejas izrādi “Māsa Kerija”.

Šogad aprit tieši 40 gadi, kopš dienas gaismu uz skatuves, skaņu platē un videofilmā piedzīvoja Raimonda Paula un Jāņa Petera kopdarbs “Māsa Kerija”- pēc Teodora Dreizera romāna motīviem veidotais stāsts par jaunu meiteni, kas dodas uz lielpilsētu ar sapni kļūt par aktrisi. Stāsts par mākslinieka skaudro likteni savu aktualitāti nav zaudējis arī šodien un Maestro radītā izcili skaistā mūzika joprojām aizkustina ikviena klausītāja sirdi. Tādēļ, atzīmējot mūzikla „Māsa Kerija” jubileju, režisora Valda Lūriņa un horeogrāfa Alberta Kivlenieka tandēmā tapa šī stāsta jauna versija.

12.klases skolēni, pārrunājot redzēto, uzsvēra to, ka galvenās lomas izpildītāja Kristīne Zaharova pārsteidza viņus ar savu neparasto vokālu un brīnišķīgo aktierspēli. Protams, daudziem šis brauciens bija lieliska iespēja apmeklēt koncertzāli “Gors”, kura ir kļuvusi par vienu no Latgales kultūras dārgakmeņiem.