PRAKTISKĀ MĀCĪBSTUNDA INFORMĀTIKĀ KOPĀ AR SWEDBANK


Š. g. 23. novembrī mūsu skolas 11. klases skolēniem notika praktiskā informātikas mācībstunda par tematu "Digitālā drošība: krāpšanas veidi un profilakse" programmas "Dzīvei gatavs" ietvaros. Stundu vadīja lektore Anna Boltruka, "Swedbank" AS Daugavpils filiāles klientu konsultante.

Stundas gaitā skolēni apguva tematu par drošību, veicot pirkumus internetā. Jaunieši iejutējās bankas drošības speciālista lomā, lai kritiski izvērtētu, kā atbilstoši rīkoties dažādās ikdienas situācijās, rīkojoties ar saviem datiem un naudu interneta vidē. Rezultātā skolēni zinās dažādus norēķinu veidus un to drošas lietošanas īpatnības, kā arī pratīs identificēt naudas izkrāpšanas mēģinājumu pazīmes.

Finanšu pratība ir viena no 21. gadsimta prasmēm. Ne mazāk būtiskas ir tādas kompetences kā sadarbība, komunikācija, problēmu risināšana, iniciatīvas uzņemšanās, prasme mācīties un citas.

"Dzīvei gatavs" ir piecu mācību stundu programma, kas apvieno bankas darbinieku prasmes un zināšanas finanšu tēmās ar programmas "Iespējamā misija" skolotāju pedagoģisko jaudu. Programma ir baņķieru un skolotāju kopdarbs, kas esošo skolu mācību saturu papildina ar praktisku profesionālās dzīves pieredzi, tā mazinot plaisu starp skolu un reālo dzīvi.

Paldies par sadarbību un atbalstu - 11. klases audzinātājām Irīnai Starovojtovai un Ilonai Ļaksai.

Sagatavoja:  
Daugavpils 9. vidusskolas
direktora vietniece
informātikas jautājumos
Natālija Dzjumane