Skatuves runas konkurss "Zelta sietiņš" - Raiņa māja Berķenelē

Daugavpils novada kultūras pārvalde 15. septembrī  Raiņa mājā  Berķenelē pulcināja uz skatuves runas konkursu ‘’Zelta sietiņš’’ . Tas notika 3 grupās: 2.-4.kl., 5.-9.kl., 10.-12. kl. grupa.  Mūsu skolu  5.-9.klašu grupā pārstāvēja 7.b klases audzēknis Timurs Ragozins. Skolēns nolasīja Raiņa dzejoli ”Es esmu sevi radījis pats…”  un fragmentu no Saulcerītes Vieses grāmatas „Randenes vasara”.

Katrā klašu grupā noteica 1 laureātu.

15. septembra rītā daba iepriecināja ar brīnišķīgu atvasaru: gaiss bija silts, spoži  spīdēja rudens saulīte. Īpaša gaisotne valdīja katrā  šīs burvīgās  vietas stūrītī.  Daba it kā atbalsoja Raiņa teikto: ‘’Manu jaunu dienu saule sildot devusi man spēku…”

Berķenelē ieradāmies savlaicīgi. Uzzinājām secību, atradām telpas, kur notiks konkurss, apskatījām muzeja apkārtni. Patīkams bija tas fakts , ka šogad bija daudz konkursa dalībnieku.

Skolēni tika sadalīti grupās. Kamēr vieni izdzīvoja konkursa drudzi, citi gāja ekskursijā pa muzeja apkārtni,  cienājās ar tēju un visādiem gardumiem.

Pasākuma noslēgumā visi konkursa dalībnieki pulcējās muižas klētī, kas tagad ir saieta telpa. Tur notika pasākuma noslēgums un apbalvošana.

Mēs esam gandarīti par padarītu darbu. Ceram piedalīties šajā konkursā arī nākamgad.

Latviešu valodas un literatūras skolotāja
Ija Kurloviča