EKSKURSIJA UZ BALTKRIEVIJU

2018.gada 11.,12. oktobrī Daugavpils 9. vidusskolas 8-to, 10-to un 11-to klašu skolēni klases audzinātājas Anželikas Baranovskas, Ilonas Ļaksas un Ilanas Soboļevas vadībā devās ekskursijā uz Baltkrievijas pilsētu Grodņu. Brīnišķīgā atvasara radīja labu garastāvokli un jaunus iespaidus.

Grodņā mēs ieradāmies pl.12.00. Mūs sagaidīja atraktīva ekskursijas vadītāja, kura iepazīstināja mūsu grupu ar Grodņas pilsētas ievērojamajām vietām, brīnišķīgajām sakrālajām celtnēm un skaistajām šīs pilsētas dabas ainavām. Grodņa ir vienīgā Baltkrievijas pilsēta, kurai ir piešķirts arhitektūras un pilsētceltniecības pieminekļa statuss. Senlaicīgais Grodņas vilinājums piesaista ikvienu tūristu. Šī pilsēta atrodas pilskalnā, kur Nemunas upe krasi pagriežas uz Lietuvas robežas pusi. Pilsētas kultūrvēsturiskajā mantojumā vadošā loma pieder dažādu laikmetu un stilu brīnišķīgajiem arhitektūras ansambļiem. Izsmalcinātā un monumentālā Grodņas baznīca (bijusī jezuītu) pārsteidz ar savu fasādes greznumu un interjera skulpturālo bagātību. Pilsētas ielās, kas plešas uz visām Tirgus laukuma pusēm, ir saglabājušies vairāki klosteri (katoļu, bernardiešu, brigu un franciskāņu), kā arī Dievmātes Dzimšanas pareizticīgo klosteris. Uzmanību piesaista arī dižciltīgo privātmājas un rindu būvniecība. Ekskursijas laikā iepazināmies ar Grodņas reformatora Antonija Tizengauza izveidoto Gorodņicas priekšpilsētu. Mēs pastaigājamies pa centrālo Sovetskas ielu, uz kuras atrodas vairākas kafejnīcas, veikali, tirdzniecības centri. No saviem augstumiem visu šo pārpilnību vēro Farnas baznīca. Mūsu tūristu grupa nakšņoja deviņstāvu viesnīcā "Tūrists".

Otrā ekskursijas diena bija tikpat notikumiem un iespaidiem bagāta, kā pirmā. Mēs apmeklējām Korobčicas sādžu.Tas ir tūrisma komplekss, kas atrodas 12 kilometrus no Grodņas.Šī kompleksa platība ir 56 hektārus liela un ir izveidota kā XIX gadsimta baltkrievu lauku sēta; ar pamatīgām celtnēm, dīķiem, lauku ainavām. Apskates ekskursijas laikā pa kompleksu mēs redzējām kokgriezēja darbnīcu, kalvi, čigānu ratus, izsmalcinātas dārza lapenes. Mēs redzējām voljerus ar dzīvniekiem (zirgiem, ponijiem, strausiem, briežiem,pāviem un fazāniem), vizinājāmies ar diližansu. Nedaudz noguruši bet apmierināti mēs atgriezāmies mājās. Mūs pavadīja mūsu zēnu jaukā dziedāšana. Viņi mums sarīkoja īstu koncertu. Grodņa vienkārši atklāja jaunus talantus. Sākām domāt par jauniešu ansambļa izveidošanu.

Liels paldies tūrisma firmai “Mari”!