KARJERAS NEDĒĻAS 2018 ATKLĀŠANA

8.-12. oktobrī visā Latvijā norisinājās Karjeras nedēļa. Skolēniem, skolotājiem, vecākiem parādījās iespēja aizdomāties par karjeras veidošanu, tās būtību un nozīmi mūsdienīgā pasaulē.

Šogad Daugavpilī Karjeras nedēļa sākās ar spilgtu atklāšanas pasākumu „Karjeras māja” zinātkāres centrā „ZINOO”.  Pasākuma pirmajā daļā pulcējās pilsētas pamatskolu skolēni, bet otrā daļa bija veltīta vidusskolēniem. Pasākumu vadījis aktieris, mākslas pedagogs Māris Susejs. Starp aicinātiem viesiem – „Dzīvajām karjeras grāmatām”, bija tādu profesiju pārstāvji, kā ārsts, policists, sabiedrisko attiecību vadītājs, aktieris, fotogrāfs, bārmenis, glābējs ugunsdzēsējs. Šie interesanti, ar entuziasmu pilnie cilvēki pastāstīja  pamatskolu skolēniem par savu ikdienas darbu, motivāciju, profesijas plusiem un mīnusiem. Skolēni bija ļoti aktīvi, uzdeva daudz jautājumu un uz katru saņēma plašu atbildi.

Savukārt vidusskolu skolēni jautāja vairāk sev, nekā citiem. Karjeras nedēļas atklāšanas pasākuma „rozīnīte” bija Aleksa Daume iespaidošā lekcija jauniešiem par veiksmīgās domāšanas stratēģiju. Katram bija jāieklausās savās bailēs, atrast sevī un apkārt „slepkavas” un „pašnāvniekus” un tikt no tiem vaļā.

Jāpiebilst, ka pasākuma „Karjeras māja” vide bija patiešām mājīga un omulīga, skolēnus cienāja ar konfektēm, picām un tēju. Tādā nepiespiestā veidā mūsu jaunieši būvēja katrs savu karjeras māju savās iecerēs.

Sagatavoja:
L. Kondrašova-Lutinska