PA SIKSPĀRŅU PĒDĀM

28.septembrī Daugavpils 9.vidusskolas 10.a klases skolēni kopā ar klases audzinātāju A.Baranovsku un bioloģijas skolotāju Ž.Bogdanoviču iniciatīvas „Latvijas skolas soma” ietvaros Daugavpils cietoksnī apmeklēja Sikspārņu centru.

Daugavpils cietoksnī ir atradusi sev vietu otrā lielākā ziemojošo sikspārņu kolonija Baltijas valstīs. Cietokšņa mūros valda liels mitrums, un tie saglabā nosacītu siltumu ziemā, līdz ar to visā cietoksnī ir plašs dažādu mikroklimatu spektrs, kuros atkarībā no ziemas skarbuma un vēja virziena sikspārņi var patverties.

Pirms šīs aktivitātes tika novadīta krievu literatūras stunda „Sikspārņa tēls daiļliteratūrā”, kuras laikā skolēni analizēja dzejas un prozas tekstus. Pasākuma laikā skolēni uzzināja daudz interesantu faktu par sikspārņu dzīvi, varēja piemērīt sikspārņa kostīmu, pa īpašu iekārtu dzirdēt skaņas, kuras šie dzīvnieki dzird rada lidojumu laikā, kā arī tuvojoties kukaiņiem.

Skolēni savās atsauksmēs minēja, ka bija ļoti interesanti, aizturot elpu, gaidīt, kad virs viņu galvām parādīsies sikspārņi, jo telpās valdīja īpaša, noslēpumaina gaisotne. Šajā vakarā mums sevi atklāja tikai 2 dzīvnieki, pārējos ceram ieraudzīt pavasarī. 

Iegūtās zināšanas skolēni lieliski varēs izmantot arī bioloģijas stundās, jo 10.klases 2.semestrī tiks apskatīta tēma par dzīvnieku pielāgošanos apstākļiem, tādēļ varam droši apgalvot, ka šī aktivitāte bija ļoti pamācoša.

Informāciju sagatavoja:
Daugavpils 9.vidusskolas
Krievu valodas un literatūras skolotāja
A.Baranovska