IEPAZĪŠANĀS AR AMATNIEKU PROFESIJĀM

Projektu nedēļas laikā karjeras izglītības ietvaros ( projekts Nr.8.3.0/16/1/001) pie 5.-7.klašu skolēniem viesojas amatnieku ģimene no Vaboles Agra un Varis Vilcāni.

Varis pats sevi dēvē par dīvaino lietu meistaru, jo no koka viņam top visdažādākās un pat neiedomājamākās lietas.Varis zēniem pastāstīja, kā savā darbnīcā taisa dažādas no koka darinātas lietas, daudzām no kurām ir īpašs pielietojums un kuras rotā arī  sentēvu zīmes. Pie mums Varis atbrauca ar pašpagatavotajiem lokiem. Meistars atzīst - lai izgatavotu loku vai arbaletu, vajadzīgs gan  labs koks, gan  prasmīgas rokas, gan  arī laiks. Darbs pie šo rīku izgatavošanas nav viegls, bet rada lielu gandarījumu. Skolēni varēja pārbaudīt savus spēkus lokšaušanā.

Radoša un talantīga Agra Vilcāne meitenēm  mācīja, kādā veidā un no kā lej sveces un taisa ziepes. Katram bija iespēja uztaisīt savu svecīti vai smaržīgas ziepītes. Tapa zaķu, lāču, eņģeļu un ziedu sveces no bišu vaska, dažādas formas, krāsas un smaržas ziepes.


Amatnieki skolēnus motivēja ticēt saviem spēkiem, būt aktīviem, radošiem. Praktiski darbojoties, skolēniem bija iespēja pielaikot sev dažādas radošas profesijas, izvērtēt savas spējas un intereses.

Meistarklasēm sekoja:
pedagogs – karjeras konsultants N.Zabarovska