IEPAZĪŠANĀS AR TĒLNIEKA UN MĀKSLINIEKA PROFESIJĀM

Mūsu skolā turpinās Karjeras izglītības pasākums „Radošo profesiju dažādība”, kurš tapis pateicoties ESF projektam Nr.8.3.5.0/16/I/001 “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs”.  No marta sākuma līdz maijam 1.-4. klašu skolēni bija iesaistīti aizraujošās meistardarbnīcās ar izciliem, slaveniem tēlniekiem, keramiķiem, māksliniekiem Mairitu un Ivo Folkmaņiem.

Visas fotogrāfijas no pasākuma > > >

Meistardarbnīcu cikls sākās ar lekcijām, kurās skolēniem tika izstāstīts,  kas ir mākslinieks  (tēlnieks, gleznotājs, animators, keramiķis, scenogrāfs, modes mākslinieks u.c.), ko viņš dara ikdienā, kur parasti strādā, kur var mācīties, lai iegūtu mākslinieka izglītību, kā arī kādas rakstura īpašības palīdz mākslinieka darbā.

Lekciju laikā notika arī Mairitas un Ivo Folkmaņu radošo darbu prezentācija, nodemonstrēta  animācijas filma “Reiz Krāslavā”(2017.g. filmas veidošanā piedalījās  Mairita Folkmane), tika sniegtas atbildes uz skolēnu jautājumiem.

Pasākuma praktiskajā daļā, kurā notika daudzas meistardarbnīcas,  katrs skolēns iejutās mākslinieka lomā un izveidoja savu mākslas darbu.  Daži skolēni uz laiku pārvērtās par tēlniekiem un no ģipša veidoja telpiskus pašportretus, citi kļuva par modes māksliniekiem un gleznoja sevi tautas tērpā reālajā augumā. Bija mums arī arhitekti, kas kopā ar klases biedriem cēla savas sapņu pilsētas no kartona kastēm, kā arī mākslinieki, kuri marmorizēja papīru un šuva no tā piezīmju grāmatiņas.

Katra nodarbība bija bagāta ar pozitīvām emocijām un radošumu, skolēni iedvesmojās no Mairitas un Ivo Folkmaņiem, uzzināja daudz par mākslas pasaules profesijām, pielaikoja tās un izvērtēja, cik tās viņiem ir piemērotas.

Sagatavoja:
Ludmila Kondrašova-Lutinska
un Natālija Zabarovska