VISPASAULES DROŠĀKA INTERNETA DIENA


Jau 15. gadu pēc kārtas 2018. gada 6. februārī tika atzīmēta Vispasaules Drošāka interneta diena (DID) ar saukli “Drošāks internets sākas ar tevi!”, aicinot ikvienu domāt par to, kā mēs katrs rūpējamies par savu drošību internetā, un kāds ir mūsu ieguldījums, veidojot labāku interneta vidi.

Drošāka interneta dienā ar dažādu informatīvu pasākumu starpniecību tiek runāts par drošību tīmeklī. Arī Daugavpils publiskajās bibliotēkās šīs dienas ietvaros no 6. līdz 10. februārim notika virkne izglītojošu pasākumu, kurās aktīvi piedalījās mūsu skolas 5.a, 5.b, 5.c, 6.b klašu skolēni.

Latgales Centrālā bibliotēka piedāvāja tematisku pasākumu skolēniem “Windows operētājsistēmas drošības pamati”. Bibliotēkas galvenais IT speciālists Aleksejs Sidorovs pastāstīja, kā pasargāt savu datora operētājsistēmu no ļaunprātīgas programmatūras jeb datorvīrusiem, ar kuru palīdzību ļaundari nelegāli piekļūst interneta lietotāju datoriem ar mērķi nozagt un negodprātīgi izmantot tajos glabātos datus. Skolēni uzzināja, kādi principi jāatceras, kādas darbības jāveic, cik bieži tas jādara utt.

Arī bērnu bibliotēkas „Zīlīte” darbiniece Žanna Korobkina piedāvāja apgūt drošāka interneta lietošanu. Bērni apguva noteikumus, kas jāievēro, lai internetā veiktās darbības būtu drošas. Bērni uzzināja, ko nozīmē droša interneta vide, ko nevajadzētu darīt internetā un kā rīkoties, ja esi nokļuvis problēmas situācijā. Skolēni piedalījās diskusijās, atbildēja uz uzdotajiem jautājumiem, analizēja situācijas, kas veicināja izpratni par to, kāds ir drošs un atbildīgs interneta lietotājs.

Sagatavoja:
sociālais pedagogs
Natālija Zabarovska