LATGALES REĢIONA 1. ATKLĀTĀ VALODU OLIMPIĀDE

Lielu interesi izraisīja šogad JEPVĢ organizētā valodu olimpiāde. Tajā piedalījās 113 dalībnieki no 42 Latgales reģiona vidējās izglītības iestādēm un valsts ģimnāzijām arī no attālākām vietām. Darbu vērtēšanā iesaistījās 86 skolotāji. Tas nodrošināja ātru rezultātu uzskaiti un godalgoto vietu noteikšanu.

Labāko rezultātu uzrādīja Zilupes vidusskolas audzēkne Laine Greta Grahoļska, kura veicot uzdevumus latviešu, angļu un krievu valodās, ieguva 101,6 punktus (84,7%) un 1.vietu. Olimpiādes dalībnieki no mūsu skolas Ernests Grahoļskis un Ņikita Šurhoveckis ieguva 2. un 3. vietas. Viņi veica uzdevumus latviešu, angļu un krievu valodās.

Ar diplomiem un grāmatām tika apbalvoti kopskaitā 32 dalībnieki, kuri atbilstoši nolikumam izpildīja pareizi vismaz 60% no visiem uzdevumiem. Katrs dalībnieks veica uzdevumus valsts valodā un divās svešvalodās pēc izvēles. Vienas valodas uzdevumu veikšanai tika atvēlētas 40 minūtes, tas nozīmē, ka ikvienam skolēnam bija jātiek galā ar nopietnu izaicinājumu – intensīvi strādājot 120 minūtēs apliecināt savas zināšanas un prasmes trijās valodās.