MŪSU SKOLĒNU PROFESIJU TOPS


Mūsu skolā tika veikta aptauja „Profesiju tops!”.

1.-4. KLAŠU PROFESIJU TOPS

1.-4.klašu skolēni nosauca viņuprāt interesantākās, nozīmīgākās un aizraujošākās profesijas. Pirmo vietu ieņēma ārsta profesija, tajā skaitā arī zobu ārsta. Otro vietu, ar diezgan lielu starpību, ieņēma policista profesija. Trešā vieta ir ugunsdzēsēja profesijai. Kā redzam, mūsu bērniem vispopulārākās ir ārkārtas palīdzības profesijas, kuru pārstāvji glābj cilvēku dzīves un veselību.

Arī parējās topa profesijas ir gan valstij un sabiedrībai nozīmīgas, gan radošas. Kopumā var redzēt, ka pašlaik skolēnu intereses profesiju jomā ir ļoti daudzveidīgas. Galvenā izvēle – par ko kļūt, - bērniem vēl priekšā, un tagad viņi tikai iepazīstas ar profesiju pasauli, pielaiko sev daudzas interesējošās profesijas.

 1. Ārsts (t.sk. Stomatologs)
 2. Policists
 3. Ugunsdzēsējs
 4. Frizieris, Veterinārārsts
 5. Celtnieks, Skolotājs
 6. Sportists
 7. Karavīrs, Pilots
 8. Robežsargs, Dzelzceļa darbinieks, Treneris
 9. Mašīnists, Uzņēmējs, Mākslinieks, Programmētājs
 10. Dizaineris, Dziedātājs, Autovadītājs

Sagatavoja:
Ludmila Kondrašova-Lutinska,
pedagogs karjeras konsultants


5.-8. KLAŠU PROFESIJU TOPS

5.-8. klašu skolēni nosauca profesijas:

 1. IT speciālists / programmētājs
 2. ārsts
 3. skolotājs
 4. policists
 5. pārdēvējs
 6. inženieris / arhitekts
 7. jurists
 8. dzelzceļnieks
 9. sportists / treneris
 10. aktieris / mūziķis

Sagatavoja:
Natālija Zabarovska,
pedagogs karjeras konsultants