"KARJERAS NEDĒĻA – 2017" 5.-8.KLAŠU SKOLĒNIEM


No 16. līdz 20.oktobrim noritēja Karjeras nedēļa ar devīzi: “Vēro – ieraugi; skaties – saskati” pēc Daugavpils pilsētas IP iniciatīvas un aptvēra plašu pasākumu loku skolēniem, skolotājiem un pat vecākiem.  Mūsu skolas audzēkņi aktīvi piedalījās piedāvātajos Karjeras nedēļas pasākumos:

Skatīt visas fotogrāfijas no pasākuma > > >

5.a klases skolēni apmeklēja uzņēmumu „ Daugavpils ūdens”, kur skolēniem bija iespēja iepazīties ar ūdensapgādi un kanalizācijas uzņēmumu, kurš sniedz pakalpojumus Daugavpils pilsētas teritorijā un tuvākajos Daugavpils novados. Ekskursijas laikā skolēni uzzināja, kadu profesiju pārstāvji nepieciešami uzņēmumā, kāda izglītība nepieciešama dažādās profesijās strādājošiem speciālistiem.

5.c klases skolēni ciemojas pie uzņēmuma „Daugavpils satiksme”. Skolēni uzzināja par to, kā strādā uzņēmuma darbinieki, novēroja to, kā notiek transportlīdzekļu remontdarbi  un apskatīja tramvajus, kuri mūsu pilsētā kursēja pirms daudziem gadiem. Skolēniem bija iespēja arī iekāpt tramvaja kabīnē un iejusties vadītāja lomā.

5.b un 7.b klases skolēniem bija neparastas klases stundas, jo pie viņiem ciemos atnāca īstie sava amata profesionāļi - robežsargs A.Salcevičs un Daugavpils biznesa inkubātora projektu vadītāja J.Dedele!

Daugavpils Tirdzniecības profesionālā vidusskola laipni uzņēma 6.a, 6.b un 7.a klases skolēnus, lai iepazīstinātu viņus ar apkalpojošās sfēras profesijām un karjeras izaugsmes iespējām tūrisma, restorānu, viesnīcu, sabiedriskās ēdināšanas un tirdzniecības jomās.

8.a un 8.b klases skolēni piedalījās karjeras nedēļas dienās Daugavpils tehnikumā un iepazinās ar automehaniķa, metālapstrādes um dzelzceļa nozares speciālitātēm. Skolēni varēja redzēt mācību vidi, izglītības iespējas, vērot moderno tehnoloģiju pielietojumu un paši varēja praktiski darboties, veicot sagatavotos uzdevumus.

Karjeras nedēļas-2017 ietvaros skolā arī notika 5.-8.klašu skolēnu kolāžu izstāde „Ieskaties pasaulē profesiju brillēs!”un skolēnu aptauja „ Profesiju TOP 2017”, ar kuru  rezultātiem Jūs varat iepazīties gaitenī pie ēdnīcas.

Paldies par atsaucību un ieinteresētību gan sadarbības partneriem, gan aktīviem skolēniem, skolotājiem un vecākiem!

Sagatavoja:
Natālija Zabarovska
pedagogs-karjeras konsultants