"KARJERAS NEDĒĻA – 2017" 1.-4.KLAŠU SKOLĒNIEM

No 16. līdz 20. oktobrim mūsu skolas 1.-4.klašu skolēni bija iesaistīti Karjeras nedēļas pasākumos, kuros viņi piedalījās ļoti aktīvi, ar degsmi un aizrautību.

Skatīt visas fotogrāfijas no pasākuma > > >

Skolēni apmeklēja mācību ekskursijas uz uzņēmumu „DauTkom”, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Daugavpils 1.daļu, Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzeju, bērnu bibliotēku „Zīlīte”. Arī skolas telpās mūs apciemoja interesantu un populāru profesiju pārstāvji – Daugavpils VUGD 1.daļas komandieris Vitālijs Lisovs un „ātrās palīdzības” feldšeris J.Saharovs.

Uzņēmuma „DauTkom” darbiniece, žurnāliste Larisa Kirilova izstāstīja 2.b klases skolēniem televīzijas darbības īpatnības, parādīja, kā un kādos apstākļos strādā diktors, operators, video inženieris, kā tiek veidoti televīzijas raidījumi.  Bērniem bija iespēja praktiski izmēģināt sevi ziņu un bērnu programmu vadītāju lomās.

4.a un 1.b skolēnu ekskursijas pie ugunsdzēsējiem, VUGD Daugavpils 1.daļā, arī bija ļoti aizraujošas un informatīvās. Skolēni ieraudzīja ugunsdzēsēju dzīvi no iekšienes, pielaikoja viņu uniformas elementus, pasēdēja mašīnās.

Bērnu bibliotēku „Zīlīte” Karjeras nedēļas laikā apmeklēja 2.a un 3.c klašu skolēni, kur viņus iepazīstināja ar nozīmīgu un interesantu bibliotekāra profesiju. 2.a klases skolēniem arī paveicās iepazīties ar mūsu pilsētas veiksmīgo  rakstnieci Reģīnu Usačovu, viņas desmito grāmatu un profesijas būtību.

1.a un 4.b klašu skolēniem izdevās ielūkoties profesiju pasaulē caur vēstures brillēm un mācību ekskursijās Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā uzzināt par senām profesijām, kā arī patīkami pavadīt laiku pirms brīvdienām, padzerot tēju no vecā patvāra.

3.a un 3.b klašu skolēnu tikšanās ar profesiju pārstāvjiem arī bija prieka, atklājumu un iedvesmas pilnas. V. Lisovs un J.Saharovs  aprakstīja skolēniem savu darbu, atbildēja uz bērnu jautājumiem un motivēja viņus mācīties, lai vēlāk kļūtu par veiksmīgiem profesionāliem.

Karjeras nedēļas-2017 ietvaros skolā arī notika 1.-3.klašu skolēnu zīmējumu izstāde „Profesiju brilles”, kuras moto bija „Darbs – dzīves pamats”. Zīmējumos skolēni atspoguļoja savas nākotnes ieceres, interesējošās vai vienkārši savu vecāku profesijas.

Par karjeru ar vecākiem runāja arī 4.klašu skolēni, veicot viņu aptauju. Anketas ”Manu vecāku profesijas” mērķis ir mudināt vecākus apspriest  ar saviem bērniem tādus svarīgus jautājumus, kā izglītības nozīme, savu prasmju  un spēju apzināšana karjeras izvēlē, veicama darba plusi un mīnusi.

Kopumā gan skolēni, gan skolotāji, gan vecāki bija aktīvi un ieinteresēti, darbojoties Karjeras nedēļā.

Sagatavoja:
Ludmila Kondrašova-Lutinska,
pedagogs-karjeras konsultants