IEDVESMAS STUNDA


3. maijā
mūsu skolas skolēniem bija iespēja piedalīties īstā Iedvesmas maratonā "Dzīves stāsts", ko organizēja JCI Latgale sadarbībā ar Iedvesmu un Daugavpils pilsētas Izglītības pārvaldi. Pasākumā viesojās reperis Gacho (Gatis Irbe), Arstarulsmirus Arsujumfus-Tarus, zināms kā reperis Gustavo, un Daugavpils Jēzus Sirds draudzes prāvests Andris Ševels. Diskusiju moderēja Arstarulsmirus Arsujumfus-Tarus un Diāna Kļimčenko.

Arstarulsmirus Arsujumfus-Tarus, ir mūziķis, viens no Latvijas hip hopa žanra pamatlicējiem un spilgtākajiem pārstāvjiem (iepriekš pazīstams kā Gustavo), mūzikas producents, izaugsmes treneris, Iedvesmas stundu moderators un projekta līdzvadītājs. Arstarulsmirus atzina, ka ir pārvērtējis savā dzīvē kā paveikto, tā sasniegto un šobrīd dara to, kas sagādā pozitīvas emocijas.

Daugavpils Jēzus Sirds draudzes prāvests Andris Ševels, kas ir arī aktīvs sociālo projektu virzītājs, pastāstot par savu ikdienu, lika skolēniem saprast, ka tā paiet ļoti aktīvi un daudzveidīgi. Paralēli priestera darbam viņš 10 gadus ir bijis žurnāla “Katoļu dzeive” redaktors un tajā pašā laikā darbojies kā žurnālists. Vēl viņš strādā par pasniedzēju Rīgas Augstākajā reliģijas zinātņu institūtā. Studējot doktorantūrā Polijā, ir iepazinis garīdzniekus no dažādām citām valstīm, līdz ar to viņam ir pavērusies iespēja apceļot pasauli, ko ik palaikam arī dara. Priesteris Andris atzina, ka pirmo reizi piedalās šāda veida pasākumā, taču Iedvesmas stundas laikā saņēma kārtējo apliecinājumu, ka pasaulē ir daudz pozitīvu notikumu, kas iedvesmo vēl jauniem labiem darbiem.

Gatis Irbe, plašāk pazīstams kā reperis Gacho un projekta “Mesa” autors, atzina, ka ir daudz dzīvē pieredzējis un katrai izvēlei ir savas sekas, ko aicināja arī atcerēties jauniešiem, taču, mainoties dzīves vērtībām, mainās arī vēstījumi, ko grib nodot tālāk arī citiem, tā rodoties arī jauniem un ne tik pierastiem projektiem. Piemēram, projekta “Mesa” visi ienākumi, apmēram 18 000 EUR, tika ziedoti, lai palīdzētu bērniem ar kustību traucējumiem veseļoties centrā “Poga.”

Iedvesmas maratona laikā skolnieki dalījās grupās un veica moderatoru uzdevumus, izmantojot iedvesmas stundā gūto informāciju, pašu atziņas un pieredzi, iedvesmotāju un moderatora padomus.

Šī bija patiesas Iedvesmas, daudz un svarīgu atziņu, kā arī siltuma, prieka un jautrības stunda kopā ar lieliskiem cilvēkiem!

Sagatavoja karjeras konsultanti:
Jeļena Podmišaņina un Natālija Zabarovska