CIEMOS PIE TIRDZNIECĪBAS SKOLAS

Apalpojošās sfēras profesijas ir radošas, dinamiskas un pieprasītas darba tirgū. Izglītības un karjeras iespējas ir plašas, darbs ar cilvēkiem un cilvēku labā nekad nav garlaicīgs, sagādā gandarījumu. Š.g. 10.aprīlī Daugavpils Tirdzniecības profesionālās vidusskolas audzēkņi un skolotāji sagaidīja ciemos mūsu skolas 8.a klases skolēnus un viņu klases audzinātāju Tatjanu Steļmaku.

Skolēni varēja iepazīties ar mācību kabinetiem, uzdot jautājumus Tirdzniecibas skolas audzēkņiem, aplūkot konditorejas izstrādājumu, tematisko galdu, dekoratīvo iepakojumu izstādes.  Pats aizraujošākais bija izmēģināt apkalpojošās sfēras profesijas!

Konditori mācīja veidot olbaltumu masas putniņus, rotāt tos. Pavāri demonstrēja pavasarīga deserta pagatavošanu un noformēšanu. Restorānu pakalpojumu speciālisti viesiem izklāstīja viesmīlības pamatus, aicināja pagatavot un nogaršot bezalkoholiskos kokteiļus. Savukārt tūristu grupas pavadoņi un viesnīcu pakalpojumu speciālisti uzbūra virtuālo ceļojumu un mācīja, kā no baltiem dvieļiem var veidot baltus lāčus. Mazumtirdzniecības veikala pārdevēji rādīja, kā pagatavot un izrotāt Lieldienu svētku atklātnes. Viesus sagaidīja un viesmīlības gaisotni radīja paši skolas izglītojamie.

Apkopoja:
karjeras konsultants N.Zabarovska