LATVIJAS IZZINĀŠANAS EKSKURSIJA

Daugavpils 9.vidusskola ir iesaistījusies Latvijas simtgadei nozīmīgā projektā „Izzināt. Pieredzēt. Rīkoties.”, kas paredz daudzas dažādas aktivitātes. 2017.gada 31.martā, spītējot sliktajiem laika apstākļiem 10 Daugavpils 9.vidusskolas skolēni un 2 skolotāji devās Latvijas izzināšanas ekskursijā.

Par pirmo objektu kļuva nēģu pārstrādes uzņēmums „Krupis” Carnikavā, kas ir ģimenes bizness. Saimnieki uzsvēra to, ka nekad nav par vēlu uzsākt kaut ko jaunu, jo dzīve ir pārsteigumu pilna. Šīs aktivitātes laikā varēja iegūt zināšanas par nēģiem un par to apstrādi. Kā izrādījās nēģiem ir 3 acis, kas rada mistisku izskatu. Pēc garā ceļa ekskursijas dalībnieki varēja mieloties ar tikko uzceptām zivīm, kā arī saimniece bija sagatavojusi īpašu pārsteigumu - suši ar nēģiem.

Turpmākais ceļš veda uz Rīgas 31.vidusskolu, kur tika iepazīta skolas un rajona vēsture. Vecmilgrāvja aktīviste Inta Biezā uzsvēra to, ka Vecmilgrāvis ir ļoti sens un interesants rajons. Protams, neizpalika arī ekskursija līdz jūrai, jo ieelpot šo gaisu vienmēr ir fascinējoši.

Ekskursijas nākamais apskates objekts bija Rīgas lepnums – Ziemeļblāzmas pils, kura ir kļuvusi par ievērojamu kultūras centru. Tika iepazīta šīs vietas vēsture un tās dibinātāja Augusta Dombrovska nozīme rajona attīstībā.

Par šīs dienas kulmināciju kļuva Aijas Andrejevas koncerts, kurš vilināja ar savu noslēpumainību un askētismu.

Visi šīs ekskursijas dalībnieki izsaka pateicību Izglītības attīstības centra un Britu Padomes Latvijā komandai par lielisko ekskursijas norisi!