SWEDBANK PRAKTISKO MĀCĪBSTUNDU PROGRAMMA "DZĪVEI GATAVS" DAUGAVPILS 9. VIDUSSKOLĀ


"Dzīvei gatavs" ir piecu mācību stundu programma, kas apvieno bankas darbinieku prasmes un zināšanas finanšu tēmās ar programmas "Iespējamā misija" skolotāju pedagoģisko jaudu. Programma ir baņķieru un skolotāju kopdarbs, kas esošo skolu mācību saturu papildina ar praktisku profesionālās dzīves pieredzi, tā mazinot plaisu starp skolu un reālo dzīvi.

Sadarbībā ar informātikas skolotāju N.Dzjumani 5. un 6. aprīlī  Swedbank darbinieki vadīja 11. klašu skolēniem informātikas stundas. Stundas gaitā skolēni apguva tematu par drošību, veicot pirkumus internetā. Jaunieši iejutējās bankas drošības speciālista lomā, lai kritiski izvērtētu, kā atbilstoši rīkoties dažādās ikdienas situācijās, rīkojoties ar saviem datiem un naudu interneta vidē. Rezultātā skolēni zinās dažādus norēķinu veidus un to drošas lietošanas īpatnības, kā arī pratīs identificēt naudas izkrāpšanas mēģinājumu pazīmes.

Finanšu pratība ir viena no 21. gadsimta prasmēm. Ne mazāk būtiskas ir tādas kompetences kā sadarbība, komunikācija, problēmu risināšana, iniciatīvas uzņemšanās, prasme mācīties un citas.

Sagatavoja: 
pedagogs – karjeras konsultants
Jeļena Podmišaņina