LASĪŠANAS SVĒTKI NACIONĀLAJĀ BIBLIOTĒKĀ

Latvijas Nacionālā bibliotēka šī gada 11. martā jau 15. reizi rīkoja Lielās lasīšanas svētkus. Pateicoties LR Kultūras ministrijas un Valsts Kultūrkapitāla fonda piešķirtajam finansējumam, lasīšanas veicināšanas programma “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija” ir kļuvusi par ilggadēju tradīciju. Tajā piedalās tūkstošiem jauno lasītāju aktuālo grāmatu lasīšanā un vērtēšanā. 2016. gadā tie pavisam bijuši 19 969 lasītāji, kuri 712 bibliotēkās iesaistījušies lasīšanas maratonā, kura noslēguma pasākums ir Lielie lasīšanas svētki.

Daugavpils pilsētas piecu skolu (Daugavpils 9. vidusskolas, Daugavpils Saskaņas pamatskolas, Daugavpils 9. vidusskolas ,Daugavpils Krievu vidusskolas liceja, J.Pilsudska Daugavpils poļu skolas, Daugavpils Vienības pamatskolas) čaklākajiem lasītājiem ar Daugavpils pilsētas Izglītības Pārvaldes atbalstu biju dota iespēja piedalīties Lielo lasīšanas svētku noslēguma pasākumā un izceļot Nacionālās bibliotēkas visus stāvus.

Gadu ilgušais žūrijas darbs noslēdzās ar populārāko bērnu un jauniešu grāmatu autoru, ilustratoru, tulkotāju un izdevēju apbalvošanu Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē, kur piedalījās ap 800 žūrijas eksperti no visiem Latvijas novadiem. No mūsu skolas piedalījas Valērija Mazane un Valērija Slicāne. Paldies meitenēm par aktivitāti un ieinteresētību!