ĒNU DIENA 2017


Ēnu diena ir pasaulē atpazīstama un atzīta Junior Achievement karjeras izglītības programma 1.-12. klašu skolēniem, kuras laikā skolēni apmeklē kādu darba vietu un 4 - 6 stundu garumā vēro interesējošās profesijas pārstāvja darba ikdienu. Latvijā Ēnu diena ir biznesa izglītības biedrības Junior Achievement - Young Enterprise Latvija (JA-YE Latvija) reģistrēta preču zīme. Ēnu dienas mērķis ir iepazīstināt skolēnus ar dažādu profesiju un nozaru prasībām, lai palīdzētu jauniešiem izvēlēties profesiju un atbilstoši sagatavotos darba tirgum. Šī ir programma, kas jau daudzus gadus sekmīgi iekļauj izglītības procesā karjeras jautājumus, rosinot jauniešus plānot savu nākotni jau skolas laikā.

Lai palīdzētu Tev iepazīt, kas ir Ēnu diena, uzzini kāda ir citu jaunieši pieredze!

Šogad pieprasītākās profesijas Latvijā ir programmētājs (342 pieteikumi), ārsts (263), radio diktors (248), fotogrāfs (206), ārsta palīgs (185), fizioterapeits (184), ugunsdzēsējs (162), jurists (158), gaisa kuģa stjuarts (151), mākslinieks (151).

Aktīvākie ēnu devēji šogad atrodami starp valsts pārvaldes, izglītības iestādēm, pašvaldībām un bankām. Lielākais ēnu devējs ir Jelgavas pilsētas pašvaldība — 141 vakance, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests — 90 vakanču, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests — 87 vakances un banka Citadele — 58 vakances.

Mūsu skolas "ēnotāji" apmeklēja Rīgas un Daugavpils institūcijas un bija par dažādu profesiju pārstāvju ēnas: 

Rīgā: Saeima; Rīgas Tehniskā Universitātē; AS "Citadele banka"; uzņēmums "LMT"; uzņēmums "Lattelecom";,VAS "Latvijas Gaisma Satiksme", SIA "Rīgas 1.slimnīca".

Daugavpilī: uzņēmums "DAUTKOM TV"; Robežsardze; BENO Aptieka, SIA "Daugavpils Reģionālā Slimnīca".

Veidojot sadarbību starp skolu, sabiedrību un darba vidi, Ēnu diena sekmē jauniešu integrāciju sabiedrībā un darba tirgū nākotnē.

Sagatavoja:
pedagogs – karjeras konsultants
J.Podmišaņina