PIRMĀ PIEREDZE STARPTAUTISKAJĀS DEBATĒS

10. klases skolēni Ieva Taraškeviča un Aleksandrs Šniparkovs piedalās projektā „DEBATE Leader School”, kura ietvaros reizi mēnesī apmeklē debašu apmācības, kurās apgūst šādas vērtīgas prasmes kā publiskā runa, loģisku argumentu veidošana, līderība u.c.

Aleksandram Šniparkovam radās iespēja pirmo reizi pierādīt savas spējas starptautiskajā debašu turnīrā English College Open 2017, kas norisinājās 27.-29. janvārī Igaunijas galvaspilsētā Tallinā. Kopumā turnīrā piedalījās 50 komandas no Somijas, Vācijas, Lietuvas, Igaunijas un Latvijas. Tiesneši bija no Polijas Lielbritānijas, Čehijas un citām valstīm. Komanda, kurā piedalījās mūsu skolēns, ieņēma 12. vietu, kas ir ļoti labs rezultāts, ņemot vēra tik lielu konkurenci.

Pats Aleksandrs savu dalību apraksta kā lielisku pirmo pieredzi:

“Kā cilvēks, kurš piedalījās debatēs pirmo reizi, varu teikt, ka tas bija ļoti forši. Sakumā radās dīvains iespaids no visas gaisotnes, bet  jau pēc dažām minūtēm es jau stāvēju un nedzirdēju neko, tikai savu ļoti skaļi pukstošo sirdi. Tajā brīdī es vairāk nekontrolēju sevi un manā galvā radās spontānas idejas. Tāda bija mana pirmā pieredze. Pēc tā, kad esmu noklausījies konstruktīvu kritiku no žūrijas, sapratu, ka nākamreiz runāšu kā pavisam cits cilvēks. Nekad nedomāju, ka kritikā ir tik liels motivējošs spēks.

Secinot, varu teikt, ka tā bija ļoti patīkama pieredze, kas sniedza arī iespēju praktiski pielietot angļu valodu. Manuprāt, tas ir ļoti svarīgi mūsdienu jaunatnei. Protams, es labprāt piedalītos debates vēlreiz, un ceru, ka tās izraisīs tādas pašas emocijas un jūtas, kuras radās pirmajā reizē.”

Cerēsim uz jauniem panākumiem debašu jomā!

Sīkāk par projektu „DEBATE Leader School” var uzzināt šeit: http://www.quotudoma.lv/en/news/32-debate-leader-school-2016-review

 
Autori:
Aleksandrs Šniparkovs, Alīna Jahimoviča