“Tehniskās jaunrades dienas 2016” Daugavpilī

                          Moto: tehniski jaunieši - spējīgi jaunieši!

Š.g. 10.decembrī RTU Daugavpils filiālē notika "Tehniskās jaunrades dienas 2016", kur piedalījās skolēni no visa Latgales reģiona un kur arī piedalījās  mūsu skolas skolēni. Pasākuma gaitā viņiem bija iespēja iejusties inženieru ādā, pārbaudot savas spējas aizraujošās nodarbībās darbnīcās un sacensībās. Mūsu skolas 12.B klases skolnieks Ruslans Aleksandrs Siņicins ieguva 3.vietu elektronikas darbnīcā "Metamais kauliņš".

Tehniskās jaunrades dienas ir pasākumu cikls Latvijas pilsētās. To mērķis ir rosināt pamata un vidējās izglītības vecuma jauniešu interesi par inženierzinātnēm. Projekta organizatori ir Rīgas Tehniskās universitātes Studentu parlamenta un robotikas kluba aktīvisti. Tehniskās jaunrades dienas tiek organizētas jau 8. gadu pēc kārtas, kopā pulcējot gandrīz 5000 dalībnieku no visas Latvijas! Šī gada rudenī Tehniskās jaunrades dienas norisinājās divās Latvijas pilsētās: novembrī – Rīgā un decembrī – Daugavpilī. Paralēli darbnīcām ikvienam bija  iespēja iztaujāt studentus un uzzināt vairāk par Rīgas Tehnisko universitāti un studiju iespējām tajā.

Sīkāka informācija par RTU prezentācijā > > >

Sestdien, 10.decembrī, RTU Daugavpils filiālē pulcējās vairāk kā 150 skolēnu. Pasākumu  atklāja tā organizatori, kam sekoja iepazīšanās ar studiju iespējām dabas un inženierzinātņu jomā. Skolēniem visas dienas garumā bija iespēja apmeklēt vairākas studentu vadītās darbnīcas. Tajās visi interesenti tika iepazīstināti ar elektroniku, robotiku, ķīmiju un fiziku dažādās formās. Daudzas no darbnīcām noslēdzās ar sacensībām, kuru uzvarētāji, protams, tika apbalvoti.

6.A klases skolnieks Dominiks Burlakovs konstruēja un uzbūvēja savu eksperimentālo māju mehānikas darbnīcā "Zemestrīču māja". Viņa uzdevums bija: izveidot torņa modeli no koka, papīra detaļām un līmes, kā arī  pārbaudīt izveidotās konstrukcijas izturību zemestrīces apstākļos.

7.B klases skolēni Valerija Greibo, Anastasija Majevska un Artjoms Opekunovs izmēģināja savus spēkus balonmašīnu čempionātā Latvenergo darbnīcā "FIZMIX reaktīvais balonauto". Viņu uzdevums bija: izveidot balonmašīnu pēc organizatoru izstrādātās shēmas un, izmantojot uzbūvēto balonmašīnu, sacensībās veikt distanci pa iezīmēto trasi.


10.A klases skolēni Arturs Kušķis, Daniels Roščiks un Andrejs Rucko uzbūvēja savus vafeļu torņus mehānikas darbnīcā "Vafeļu inženieris". Viņu uzdevums bija: izveidot torni no vafeļu plāksnēm un šokolādes, kas spētu noturēt glāzi ūdens (250 ml) un būtu maksimāli augsts.


12. klašu skolēni (12.A klase – Iļja Kaļiņins, 12.B klase – Maksims Juhņevičs, Gļebs Murzjonoks un Ruslans Aleksandrs Siņicins) izmēģināja savus spēkus elektronikas darbnīcā "Metamais kauliņš". Viņu uzdevums bija: pēc iespējas ātrāk salodēt radiodetaļas pareizajās vietās uz spiestās plates, tādējādi izveidojot vienkāršu elektroiekārtas prototipu – digitālo metamo kauliņu.


Vēl vairāk fotogrāfiju no pasākuma > > >


Informāciju sagatavoja:
Natālija Dzjumane,
Daugavpils 9. vidusskolas
direktora vietniece informātikas jomā